-13%

Balancer Alkalita 10 kg

Vaša cena 43,00 €
DPH 20 %
Bežná cena 49,20 €
Ušetríte 6,20 €
Dostupnosť Ihneď k odoslaniu
Katalógové číslo 5113848

Nakúpte ešte za 80.00 € a
získajte dopravu ZDARMA

Prípravok slúži na zvýšenie hodnoty alkality vody a stabilizáciu pH. Napomáha tým k zníženiu spotreby prípravkov pre úpravu pH a zvyšuje účinnosť dezinfekčných prípravkov. Používa sa pri chlórových aj kyslíkových úpravách vody.  Pokiaľ máte problém so stabilitou pH vo vašom bazéne, pravdepodobne budete mať nízku alkalitu vody. 

Alkalinitou vody sa nazýva schopnosť vody odolávať znižovaniu pH. Príliš nízka alkalita znamená, že stačí veľmi malá dávka prípravku na úpravu pH na rýchlu zmenu pH. Príliš nízka alkalita môže spôsobiť kolísanie pH - nízke pH, koróziu kovových  dielov, dráždenie očí, zelený zákal vody.


DÁVKOVANIE:

  • Optimálna hodnota alkality je 80-120mg/l NaHCO3


Dávka 200g Balanceru zvýši alkalinitu v 10m3 vody zhruba o 10mg/l.

  • Zvyšujte alkalitu opatrne, jej opätovné znižovanie je náročné (možno ho zabezpečiť znížením pH k hodnotám cca 4, ideálne za použitia kyseliny chlorovodíkovej).
  • V praxi je však lepšie voliť nariedenie novú vodou. Meranie a dávkovanie vykonávajte predovšetkým na začiatku sezóny, pri napúšťaní novej vody.
  • Zodpovedajúce množstvo prípravku je možné vsypať i priamo do vody pozdĺž stien bazéna, alebo rozpustiť vo vedre s vodou a vliať rovnomerne do bazéna pri zapnutom filtračnom zariadení.

OBSAH BALENIA: - Balancer Alkalita 10 kg  

Podobné produkty

Výrobcovia