DOPRAVA ZDARMA

Výmenník doskový NT 80kW

Vaša cena 980,00 €
DPH 20 %
Dostupnosť Ihneď k odoslaniu
Katalógové číslo 898908

Tenké profilované dosky z nerezovej ocele používané vo výmenníkoch sú navzájom spojené medenou spájkou. Tým sa vytvára samostatná jednotka, ktorá dokáže pracovať pri vysokých tlakoch a teplotách. A na rozdiel od tradičných konštrukcí sa spájkovaný výmenník tepla skladá iba z povrchov, ktoré aktívne prispievajú k prenosu tepla, čo vedie k významnému zvýšeniu celkovej účinnosti.

Sortiment spájkovaných výmenníkov tepla ponúka oproti tradičným výmenníkom tepla radu výhod v priemyselných vzduchotechnických a chladiarenských inštaláciach. Vďaka mimoriadnej účinnosti prenosu tepla sú všetky jednotky veľmi kompaktné. V dôsledku toho sa môžu použiť aj pre veľké výkony, napriek tomu je k dispozici iba obmedzený priestor pre inštaláciu.

Vďaka spájkovanej konštrukci nie je naviac nutné používať tesnenie, preto sú ideálne v aplikáciach s vysokými teplotami a/alebo tlakmi. Medzi príklady ich využitia patria dialkové vyhrievanie a široká škála riešení v oblasti vykurovania, chladenia a ohrevu teplej vody (TV).

Alfa Laval je predným svetovým výrobcom spájkovaných doskových výmenníkov tepla. To znamená, že má hlboké skúsenosti s konštrukciou jednotiek, ktoré odlávajú podmienkam vysokého tlaku a teploty a účinne sa vyrovnávajú so štrukturálnym namáhaním, ktoré je ich dôsledkom. 

Všetky spájkované výmenníky tepla vyhovujú európskej smernici o bezpečnosti tlakových nádob. 

Technické parametre:

  • teplotný spád: 50/40°C
  • výkon 80kW
  • pripojenie: 1 1/4" vonkajší závit
  • rozmer: 128x113x527mm
  • označenie: CB30-50H

Podobné produkty

Výrobcovia